Obniżka! Politycy, dyplomaci i żołnierze. Zobacz większe

Politycy, dyplomaci i żołnierze. praca zbiorowa

Nowy produkt

Uniwersytet Łódzki. Wydawnictwo

praca zbiorowa

9788380887633

2017

IPolitycy, dyplomaci i żołnierze.Studia i szkice z dziejów stosunków międzynarodowych w XX i XXI wieku ofiarowane Profesorowi Andrzejowi Maciejowi Brzezińskiemu w 70. rocznicę urodzin.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Twoja cena:

69,70 zł brutto

-15%

82,00 zł brutto

69,70 zł za egz.

Więcej informacji

Oddawany do rąk czytelników tom studiów i szkiców z dziejów stosunków międzynarodowych w XX i XXI w. jest dedykowany Panu Profesorowi Andrzejowi Maciejowi Brzezińskiemu – wybitnemu historykowi i nauczycielowi akademickiemu, w latach 1993–2016 kierownikowi Zakładu, a następnie Katedry Historii Powszechnej Najnowszej Uniwersytetu Łódzkiego.

Książka dotyczy różnych aspektów stosunków międzynarodowych, począwszy od schyłku belle époque przed I wojną światową poprzez dwudziestolecie międzywojenne, II wojnę światową i panujący po niej ład pojałtański, a na problemach współczesnego świata skończywszy. Ta rozległość chronologiczna prezentowanych zagadnień odzwierciedla obszar zainteresowań naukowych Profesora Brzezińskiego. Problemy badawcze ukazano przez pryzmat działań polityków, dyplomatów i żołnierzy – bohaterów opisywanych wydarzeń, głównych aktorów oraz animatorów badanych procesów, przedsięwzięć czy instytucji. Mimo różnorodności podjętych tematów wszystkie one mieszczą się w nurcie szeroko rozumianej historii relacji międzynarodowych i międzypaństwowych czy stosunków dyplomatycznych. Taki dobór rozpraw nadaje publikacji spójny charakter, czyniąc zeń wieloautorskie studium adresowane przede wszystkim do historyków i miłośników najnowszych politycznych i dyplomatycznych dziejów świata.

Opis

FAKTURASF22/05/18/0262
Autorpraca zbiorowa
ISBN/ISSN9788380887633
miejsceŁódź
okładkatwarda
Rok wydania2017
Ilość stron764
WydanieI

Podobne produkty