Obniżka! Badanie sprawozdań finansowych małych i średnich Zobacz większe

Badanie sprawozdań finansowych małych i średnich Ewa Sobińska, Justyna Beata Zakrzewska

Nowy produkt

ODDK Sp. z o.o.

Ewa Sobińska, Justyna Beata Zakrzewska

9788378043546

2018

IBadanie sprawozdań finansowych małych i średnich jednostek według Międzynarodowych Standardów Badania z przykładami dokumentacji (z suplementem elektronicznym).

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Twoja cena:

161,50 zł brutto

-15%

190,00 zł brutto

161,50 zł za egz.

Więcej informacji

Sprawozdania finansowe małych i średnich jednostek często nie są poddane obowiązkowi badania przez biegłego rewidenta. Firmy te są jednak narażone na szereg zagrożeń związanych m.in. z nieprawidłowościami w kontroli wewnętrznej, zwiększenia możliwości popełnienia oszustw czy też braku kontynuacji działalności. Przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego pozwala zidentyfikować takie czynniki ryzyka, które mogą wpływać na nieprawidłowości i zaburzenia w działalności jednostek, przekazać kierownictwu informacje dotyczące niedociągnięć w działaniu kontroli wewnętrznej i ocenić zgodność działania jednostki z prawem i innymi regulacjami.
 
Publikacja stanowi fachowy poradnik skierowany przede wszystkim do biegłych rewidentów oraz głównych księgowych małych i średnich firm. Autorki przedstawiają dokumentowanie poszczególnych etapów badania sprawozdań finansowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Badania. Zwracają uwagę na prawidłowe podejście do badania, właściwe dokumentowanie wykonywanych badań, zastosowanie zawodowego osądu, sceptycyzmu i odpowiedzialność biegłego rewidenta.
 
Przy poszczególnych etapach badania przedstawiają przykładowe karty badania i inne dokumenty, które pomogą zrozumieć sens badania w oparciu o ryzyko i prawidłowo udokumentować przeprowadzone prace. Zamieszczone wzory mogą być wykorzystane wprost w procesie badania, można je również przystosować do potrzeb firmy audytorskiej lub uzupełnić nimi własną dokumentację. 
 
Dołączony do publikacji suplement elektroniczny zawiera wybrane wzory w formie edytowalnych dokumentów, ułatwiając ich wykorzystanie w praktyce. Zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.
 

Autorki przedstawiły w sposób przejrzysty wszystkie etapy procesu badania sprawozdań finansowych jednostek małych i średnich wg MSB, (…) zaprezentowały zagadnienia badania poszczególnych obszarów (np. rzeczowych aktywów trwałych, zapasów, należności, zobowiązań) w sposób jasny i przejrzysty, zamieszczając listy pytań kontrolnych, które mogą być pomocne do oceny w jednostce (zarówno małej, jak i średniej) danego zagadnienia (…).
Bardzo wartościowe z punktu widzenia praktycznego są zamieszczone w załącznikach przykładowe karty badania, w których są szczegółowe pytania, jakie powinny być postawione przez biegłego rewidenta, aby zweryfikować prawidłowość poszczególnych zagadnień, a także jakie dokumenty zostały zbadane oraz które z nich zostały włączone do dokumentacji. 
Po książkę tę warto jest sięgnąć dlatego, że stanowi ona kompleksowe podejście do badania sprawozdań finansowych jednostek małych i średnich (…). 
 
Z recenzji prof. SGH dr hab. Joanny Wielgórskiej-Leszczyńskiej

Opis

AutorEwa Sobińska, Justyna Beata Zakrzewska
ISBN/ISSN9788378043546
miejsceGdańsk
okładkamiękka
Rok wydania2018
Ilość stron436
WydanieI

Podobne produkty