Obniżka! Sens życia i jego znaczenie. Zobacz większe

Sens życia i jego znaczenie. Susan Wolf

Nowy produkt

Uniwersytet Łódzki. Wydawnictwo

Susan Wolf

9788380888890

2018

ISens życia i jego znaczenie.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Twoja cena:

34,85 zł brutto

-15%

41,00 zł brutto

34,85 zł za egz.

Więcej informacji

Wszyscy poszukujemy w naszym życiu sensu, a rozpoznajemy jego brak, kiedy życie charakteryzuje nuda, otępienie, alienacja i apatyczne wycofanie. Czym jednak w życiu jest sens? Czy można go sprowadzić do innych celów i pojęć, czy też jest on od nich odmienny? Czy jest kategorią przydatną w myśleniu o dobrym życiu, które warto przeżyć? Czy można rozsądnie i konsekwentnie go pragnąć?

 

„Richard Taylor zaproponował eksperyment myślowy, w którym bogowie litują się nad Syzyfem i wstrzykują do jego żył substancję przeistaczającą go z kogoś, dla kogo wtaczanie kamienia było tylko bolesną katorgą, w kogoś, kto kocha wtaczanie kamienia bardziej niż cokolwiek innego. Odnalazł swoją pasję i oddaje się jej ku swemu życiowemu zadowoleniu. Pytanie brzmi: co my powinniśmy o nim sądzić? Czy jego życie zostało przekształcone z okropnie nieszczęśliwego w wyjątkowo dobre?”

Fragment książki

Sens życia i jego znaczenie

 

„Seria Kim Jest Człowiek? jest płaszczyzną rozmowy, do której zapraszamy uczonych i myślicieli, przedstawicieli różnych środowisk, a także wszystkich, dla których kluczowe jest pytanie o człowieka”.

Katarzyna Wojtkowska

Opis

FAKTURASF22/05/18/0262
AutorSusan Wolf
ISBN/ISSN9788380888890
miejsceŁódź
okładkamiękka
Rok wydania2018
Ilość stron240
WydanieI

Podobne produkty