Obniżka! Wprowadzenie do filozofii religii. Zobacz większe

Wprowadzenie do filozofii religii. Chad Meister.

Nowy produkt

Uniwersytet Łódzki. Wydawnictwo

Chad Meister.

9788381420464

2018

IWprowadzenie do filozofii religii.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Twoja cena:

44,20 zł brutto

-15%

52,00 zł brutto

44,20 zł za egz.

Więcej informacji

CZY MOŻNA ZROZUMIEĆ I OCENIAĆ RELIGIĘ, BĘDĄC NIEWIERZĄCYM? CZY DA SIĘ POGODZIĆ TEORIĘ EWOLUCJI Z KREACJONIZMEM? JAK POWSTAJĄ DOŚWIADCZENIA RELIGIJNE?

 

Wprowadzenie do filozofii religii to kilkakrotnie wznawiana w języku angielskim synteza współczesnej wiedzy na temat filozofii religii. Chad Meister pisze żywym, przystępnym językiem i prowadzi czytelnika krok po kroku przez najważniejsze pojęcia. W dziesięciu rozdziałach prezentuje różnorodność religijną, wychodząc od cech łączących poszczególne wierzenia, takich jak jaźń czy drogi do osiągnięcia zbawienia i jego znaczenie. W interesujący sposób ujmuje zło naturalne (katastrofy) i moralne (wojny), a także relacje pomiędzy nauką i religią oraz wiarą i rozumem.

 

„Z pewnością jest rzeczą wartościową, jeśli autor przedstawia swoje własne poglądy, argumenty i wnioski dotyczące problemów  zarówno  kontrowersyjnych, jak i często dyskutowanych w obrębie filozofii religii; nie taki jest jednak mój zamiar. Usiłuję być raczej bezstronny, przynajmniej na tyle, na ile to możliwe w książce, która opisuje tak ekscytujące i kontrowersyjne tematy.”

Chad Meister

Wprowadzenie do filozofii religii

(fragment)

Opis

FAKTURASF22/05/18/0263
AutorChad Meister.
ISBN/ISSN9788381420464
miejsceŁódź
okładkamiękka ze skrzydełkami
Rok wydania2018
Ilość stron382
WydanieI

Podobne produkty