Obniżka! Wprowadzenie do filozofii religii. Zobacz większe

Wprowadzenie do filozofii religii. Chad Meister.

Nowy produkt

Uniwersytet Łódzki. Wydawnictwo

Chad Meister.

9788381420464

2018

IWprowadzenie do filozofii religii.

Więcej szczegółów

Twoja cena:

44,20 zł brutto

-15%

52,00 zł brutto

44,20 zł za egz.

Więcej informacji

CZY MOŻNA ZROZUMIEĆ I OCENIAĆ RELIGIĘ, BĘDĄC NIEWIERZĄCYM? CZY DA SIĘ POGODZIĆ TEORIĘ EWOLUCJI Z KREACJONIZMEM? JAK POWSTAJĄ DOŚWIADCZENIA RELIGIJNE?

 

Wprowadzenie do filozofii religii to kilkakrotnie wznawiana w języku angielskim synteza współczesnej wiedzy na temat filozofii religii. Chad Meister pisze żywym, przystępnym językiem i prowadzi czytelnika krok po kroku przez najważniejsze pojęcia. W dziesięciu rozdziałach prezentuje różnorodność religijną, wychodząc od cech łączących poszczególne wierzenia, takich jak jaźń czy drogi do osiągnięcia zbawienia i jego znaczenie. W interesujący sposób ujmuje zło naturalne (katastrofy) i moralne (wojny), a także relacje pomiędzy nauką i religią oraz wiarą i rozumem.

 

„Z pewnością jest rzeczą wartościową, jeśli autor przedstawia swoje własne poglądy, argumenty i wnioski dotyczące problemów  zarówno  kontrowersyjnych, jak i często dyskutowanych w obrębie filozofii religii; nie taki jest jednak mój zamiar. Usiłuję być raczej bezstronny, przynajmniej na tyle, na ile to możliwe w książce, która opisuje tak ekscytujące i kontrowersyjne tematy.”

Chad Meister

Wprowadzenie do filozofii religii

(fragment)

Opis

FAKTURASF22/05/18/0263
AutorChad Meister.
ISBN/ISSN9788381420464
miejsceŁódź
okładkamiękka ze skrzydełkami
Rok wydania2018
Ilość stron382
WydanieI

Podobne produkty