Nowy Obniżka! Pere"-versions of the Truth: The Novels of J. M. C Zobacz większe

Pere"-versions of the Truth: The Novels of J. M. C Sławomir Masłoń

Nowy produkt

Uniwersytet Śląski. Wydawnictwo

Sławomir Masłoń

9788322634394

2018

2 rozszerzonePere"-versions of the Truth: The Novels of J. M. Coetzee.
Wyd. 2 rozszerzone.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Twoja cena:

42,50 zł brutto

-15%

50,00 zł brutto

42,50 zł za egz.

Więcej informacji

Książka stawia sobie za zadanie ujęcie twórczości powieściowej J.M. Coetzeego od innej strony, niż większość krytyków ma w zwyczaju. Zwykłą praktyką, do której zresztą pisarstwo to zachęca, jest jego ogląd z pozycji „humanistycznej”, krytykującej nadużycia kolonializmu i konfrontującej przemoc z problemami egzystencjalnymi Człowieka na drodze do Prawdy i samorealizacji. Mimo że w dzisiejszym świecie autorytet uniwersaliów, takich jak Człowiek i Prawda, został mocno nadszarpnięty, gdyż może być postrzegany jako zawsze służący czyimś interesom, wydaje się, że Coetzee stworzył na swój użytek metodę pisarską, w której podstawowe cechy powieści humanistycznej mogą być zachowane, a która jednocześnie stara się bronić przed zarzutami uwikłania w grę przemocy i interesów.

By pokazać polityczne, narracyjne i egzystencjalne konsekwencje postaw przyjętych przez bohaterów tego rodzaju uwspółcześnionej wersji powieści humanistycznej, w książce poddano analizie siedem powieści Coetzeego, a zawarte w nich przesłanki dyskursu humanistycznego zostały skonfrontowane z wybranymi koncepcjami teorii psychoanalitycznej, w szczególności Jacques’a Lacana, oraz ich polityczną aplikacją dokonywaną przez Slavoja Žižka.

Drugie wydanie książki zostało wzbogacone o rozdział omawiający trzy pseudoautobiograficzne powieści Coetzeego oraz rozdział poddający analizie jego Żywoty zwierząt, rodzaj metafikcji poświęconej prawom zwierząt.

Opis

AutorSławomir Masłoń
ISBN/ISSN9788322634394
miejsceKatowice
okładkatwarda
Rok wydania2018
Ilość stron264
Wydanie2 rozszerzone

Podobne produkty